Strona główna portalu info wesele

WIRTUALNY ORGANIZATOR ŚLUBU

GALERIA ŚLUBNA

KOMIS ŚLUBNY| OFERTY FIRM | DOŁADOWANIE TELEFONÓW GSM DOWOLNĄ KWOTĄ

Witamy na portalu info-wesele.pl

Tutaj dowiesz się wszystkiego o organizacji wesela. Zachęcamy do wypróbowania naszego wirtualnego organizera, za pomocą którego można dopilnować wszystkiego i być pewnym, że o niczym się nie zapomni, oraz że wszystko będzie przygotowane tak dobrze, jak tylko to możliwe.

Ślub z obcokrajowcem

Ślub z obcokrajowcem

Cudzoziemiec do Urzędu Stanu Cywilnego musi przynieść:

 • paszport
 • akt urodzenia (przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego)
 • zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego (dostanie je w ambasadzie w swoim kraju, w odpowiedniku naszego USC).


Uwaga - niektóre kraje (np. USA) nie wydają takich zaświadczeń. Amerykanin musi się zwrócić do polskiego sądu rodzinnego o zgodę na zawarcie małżeństwa bez zaświadczenia (czeka się na nią dwa, trzy miesiące; musi ją przetłumaczyć tłumacz przysięgły)

Polak poza granicami:

może zawrzeć małżeństwo w zagranicznym urzędzie stanu cywilnego lub przed polskim konsulem. Musi dostarczyć zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa za granicą, które zdobędzie od kierownika USC wedle miejsca zamieszkania.

źródłó: Gazeta Wyborcza „Wysokie Obcasy"


poprzednia strona

Komentarze


lista komentarzy

 • Pzyszla synowa jest rosjanka.Slub cywilny bedzie w Polsce. Czy jej rodzice musza miec wize aby przyjechac do Polski, znajomi rowniez. Co najprosciej oze wycieczka kupiona w biurze podrozy?

  malwina / 2015-03-06 18:43:14
 • SLUBY Z CUDZOZIEMCAMI ZNAM CHETNYCH POLAKOW JAK I POLKI .POWAZNE OFERTY. 789193639

  SWAT / 2015-02-07 00:21:50
 • posiadam kontakty z chetnymi mezczyznami jak i kobietami na slub z cudzoziemcem .powazne oferty.

  SWAT / 2015-02-07 00:19:28
 • Czy potrzebujesz pomocy finansowej w jakiejkolwiek postaci? Personal Loans? Pożyczki obiekt? Kredyty hipoteczne? Fundusze rolne i projekt? Dajemy pożyczki na 3% kwietnia Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt poprzez e-mail: lucypaulloaninvestmentcompany2@gmail.com

  loan / 2014-09-17 06:36:28
 • witam mam pytanie ja jestem polką mój narzyczony jest z indii mieszkamy w anglii niedługo kończy mu sie wiza a chcieli byśmy wziąść tu ślub,i o to moje pytanie czy jak mu się skonczy to będziemy mogli wziąść ślub jeśli tak to czy po ślubie będzie i tak musiał do indii wrucić czy może tu zostać?

  zagubiona / 2014-09-16 01:39:02
 • ja jestem z Polski on z Nigerii ale mieszka i pracuje na Cyprze , chcemy ślub w Polsce , a może na Cyprze jake dokumenty są potrzebne , jestem po rozwodzie , mam z sadu dokument , paszport ważny, skrócony akt urodzenia , czy coś jeszcze jest potrzebne

  bb / 2014-09-02 16:19:38
 • Witam wszystkie dziewczyny Marokańczyków.Od około pięciu lat jestem w stałym związku z Marokańczykiem.ale dopiero teraz postanowiliśmy się pobrać.Musicie sobie zdawać sprawę,że wiążecie się z facetami z innej kultury,i po czasie,tak naprawdę dopiero większość z was płacze,co wynika z niewiedzy.Musicie wiedzieć,że każdy muzeumanin na początku chce się pokazać z jak najlepszej strony,jeśli tylko ma w tym cel.Różnią się oni od europejczyków,a to nas pociąga.Znam bardzo dobrze kulturę arabską,jak i koran.Lat parę trwało,setki kompromisów,ażeby rozumieć się bez słów.ZNAM JEDNAK PRZYPADKI,DWÓCH MOICH KOLEŻANEK,które wyjechały do kraji swych miłośći gdzie czar prysł,i gwarantuję że dobrze nie skończyły.Nic przyjemnego dla Europejki,jak być zamkniętom w domu z rodziną męża,w chustce na głowie piekącą chleb.Nawet nie liczcie na to,że w jego kraju będzie was zabierał do pubu chociażby na kawę.Podziwiam tez kobiety,które poznały swoich wybranków przez internet,i bez znaiomośći iślamu ,rodziny,i jego samego,zamierzają się pobrać.Musicie zdawać sobie sprawę z tego,że w islamie KOBIETA wcześniej czy póżniej musi się podporządkować mężowi,a nam europejką raczej to nie na rączkę.

  ROKSANA / 2013-06-24 22:40:33
 • Witam :) Mam kilka pytań odnośnie ślubu w Polsce z Muzłumaninem .Od 2 lat jestem z muzłumaninem w zwiazku i on chce przyjechać do mnie i wziąść ślub . potrzebuję informacji na temat jakie dokumenty będą potrzebne i czy po ślubie on może zostać w Polsce czy będzie musiał wrócić do Egiptu . Bardzo proszę o pomoc .

  cysia / 2013-05-08 12:02:44
 • Witam. Bardzo proszę wszystkie Panie i Panów, ktore chca wziąć ślub z obcokrajowcem, albo już są po takich ślubie o kontakt mailowy k.miarecka@tvn.pl Zapraszam do wzięcia udziału w naszym programie tv.

  Kaśka / 2013-05-02 13:17:26
 • angelika, odezwij sie do mnie - postaram sie wszystko wyjasnic zwiazek_z_nigeryjczykiem@vp.pl

  M / 2013-03-28 15:49:29
 • planuje ślub z Niemcem ale musze tam najpierw wysłać faxem akt urodzenia i kopie dowodu osobistego dlaczego? i czy musze to zrobić?slub odbedzie sie w Polsce konkordatowy.prosze o rade .po co im moje dane osobowe?

  karolina / 2013-03-21 18:14:52
 • witam, mam pytanie a raczej kilka, mój narzeczony jest uchodźcą syryjskim, obecnie przebywa w Iraku, ma dowod syryjski, tymczasowy dowod iracki wydany przez unhcr i certyfikat ze ubiega sie o statut uchodzcy, gdyz pochodzi z syrii, konkretnie z kurdystanu, jest bezpanstwowcem i nie posiadaja oni czegos takiego jak akt urodzenia, dopiero kilka lat temy uzyskal syryjski dowod osobisty, jestesmy w trakcie sprowadzania go do polski, ale cala procedura moze jeszcze kilka m-cy potrwac, chcemy sie mozliwie jak najszybciej pobrac gdyz nie wiemy na jak dlugo uzyska wize. bardzo prosze o pomoc, podaje skype - ulinka7771

  ulinka1106 / 2013-03-11 15:21:21
 • Witam chcę wziąć ślub z Rosjanką ! jakie dokumenty powinna mieć ona ze sobą? oboje jesteśmy po rozwodach 1 jak długo trwa cały proces załatwiania ślubu! co powinienem mieć ja ? ile to kosztuje ! czy sa jakieś przeszkody formalne ?

  waldek / 2013-03-06 13:04:43
 • kochani wyjaśnijcie mi jedną rzecz biorę ślub z niemcem w Polsce wiem jakie on potrzebuje dokumenty w naszym kraju,natomiast nierozumiem dlaczego urzad w niemczech żada o demnie tych samych dokumentów co w polsce przecież ślub wezmę w moim miescie co niemcy mają do tego czy ktoś moze mi to wyjaśnic

  ewa / 2013-02-19 11:18:03
 • przerażona : jeżeli nasz urząd wymaga zaświadczenia możesz żądać aby wskazali dokładnie jaki urząd coś takiego wydaje, nawet włączając konsultacje z abmasadą w polsce przez urząd. Nie mogą żądać pisma którego nie wiedzą kto wydaje. Masz prawo do ślubu w Polsce z obcokrajowcem i oni muszą Ci to umożliwić.

  Maja / 2013-02-15 06:53:02
 • Chcemy z partnerem wziąć ślub cywilny, tylko mam pytanie skąd mój mąż (tylko po ślubie kościelnym za zgodą Biskupa)portugalczyk z Madery ma wziąć zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego - jeżeli w jego kraju takowego nie wydają, bo 4 lata temu zmienili u nich przepisy, dodam ze próbowaliśmy tam wziąć cywilny ale to była tylko strata czasu, bo osoba tam siedząca była po prostu niekompetentna i nieubłagana.Stwierdziła że moje dokumenty są fałszywe i ze sprawdzi dzwoniąc do Konsulatu portugalskiego w Polsce :-(, czas który przeznaczyliśmy na pobyt tam minął i nic nie załatwiliśmy tylko wydaliśmy na podróż kupę kasy, Pani miała dzwonić ale nas olała. Chcemy więc wziąć ślub w Polsce tylko nie wiemy skąd mąż ma wziąć zaświadczenie o zdolności prawnej - czy złozyć wniosek o taki dokument w polskim sądzie rodzinnym i jak to się dokładnie odbywa, czy on osobiście musi taki wniosek złożyć czy ja mogę za niego złożyć a on odbierze- w co wątpię, a maż z racji tego nie może złożyć osobiście bo pracuje zagranicą jeszcze w innym kraju tu ze mną i naszymi wspólnymi dziećmi bywa tylko od świąt i wakacji (ostatecznie bedziemy musieli poczekać do wakacji na ego przyazd i wtedy taki wniosek złożyć :-(, proszę o konkretne informacje i dziękuje

  przerażona / 2013-02-14 23:12:21
 • witam mam pytanie jakie dokumenty są potrzebne do zawarcia związku małżeńskiego z Nigeryjczykiem bez statusu uchodźcy na terenie Polski . Dodam że ja jestem z innym po ślubie kościelnym niekonkordatowym który odbył się 15 lat temu i rozstaliśmy się(teraz chce wziąć ślub cywilny)wiem że to skomplikowane ale czy ktoś zna odpowiedz? pozrawiam

  angelika / 2013-02-11 13:35:20
 • Jakie potrzebne są dokumenty aby wziasc ślub z holendrem w Polsce i holandii. Czy jest z tym bardzo dużo problemów?prosze pisać jeśli ktoś cos wie. Pozdrawiam

  Jjjjjj / 2013-02-08 10:31:02
 • Witam najserdeczniej:)) Mam pytanie,odnośnie ślubu z cudzoziemcem.Chodzi miaowicie o to,że mój narzeczony jest Pakistańczykiem.Ma niemiecki paszport (obywatelstwo),ale urodził sie w Pakistanie.Ślub chcemy zawrzeć w Niemczech lub w Polsce.Może ktoś wie jakie dokumenty będą potrzebne mojemu narzeczonemu?Pozdrawiam cieplutko:)

  SaNi / 2013-01-12 22:25:17
 • proszę o radę: jestem polką mieszkającą w niemczech i posiadam pozwolenie na pobyt on mieszka w algierii chcemy sie pobrac w de. Jakie dokumenty on i ja powinnismy załatwic i procedura .pozdrawiam

  dorota / 2013-01-01 17:57:46
 • Witam wszystkich! Mam takie pytanie. Zamierzam się ożenić z Filipinką. Ja bym chciał na Filipinach, byłoby egzotycznie, zaprosiłbym przyjaciół z Polski itp. Ona zaś chciałaby w Polsce i ma na to solidny argument. Otóż filipińczycy prawie wszędzie na świecie potrzebują wizy wjazdowe. Jak się pobierzemy na Filipinach, to ona musi tam czekać na papiery i później na wizę co najmniej pół roku podczas gdy ja muszę wracać do kraju co wiązało by się z rozłąką. Jeśli chcemy się pobrać w kraju to czy będzie tu już mogła zostać na stałe? Jakiego rodzaju wiza będzie potrzebna w celu wzięcia ślubu? Pozdrawiam, Dariusz

  Dario331 / 2012-12-15 12:02:12
 • JESTEM POLKĄ PO ROZWODZIE I ZAMIERZAM WYJŚĆ ZA MĄŻ ZA ALGIERCZYKA ALE ŚLUB MA BYĆ W TUNEZJI.POTRZEBUJĘ SZCZEGÓLOWYCH INFORMACJI O POTRZEBNYCH DOKUMENTACH JAKIE MUSZĘ WZIĄŚĆ Z POLSKI DO ZAWARCIA TAKIEGO ŚLUBU W TUNEZJI.Z GÓRY SERDECZNIE DZIEKUJĘ.

  Salma / 2012-10-04 02:56:31
 • tez bralam slub w kosowie. i powiem tak ze po zlozeniu papierow w kosovie slub bralismy po tygodniu.nie trzeba duzo czekac.a ty bardziej jak da sie w lape 50 euro :)

  iwona / 2012-09-26 07:48:01
 • ile trzeba czekasc na slub cywilny w kosowie po zlozeniu wszystkich dokumentow?

  ewa / 2012-09-22 14:30:57
 • jestem polka i chcialabym sie dowiedziec ile trzeba czekac na slub cywilny w kosovie po zlozeniu wszystkich dokumentow. z gory dziekuje za odpowiedz

  ewa / 2012-09-22 14:27:48
 • Hej! Chcę wziąć ślub z Nigeryjczykiem w Anglii. On ma wizę. Ja załatwiłam już ze mam zdolność prawną do ślubu, akt urodzenia, paszport. Co jeszcze? Dodam że nie mieszkam w Anglii tylko w polsce. Musze mieć national insurance number? Błagam o odpowiedź bo czas ucieka a ja jestem w 2 miesiacu ciąży!!!!!

  Monika / 2012-08-21 11:47:17
 • WITAM ZACZNE OD TEGO ZE MIESZKAM W UK I POZNALAM PAKISTANCZYKA SPOTYKAMY SIE ON CHCE ABYM SIE DO NIEGO WPROWADZILA ALE MAM OBAWY JAK TO BEDZIE MOZE KTOS MI POMOZE?

  JUSTYNA / 2012-08-07 23:45:25
 • hej, mam faceta rosjanina, kochamy sie bardzo, planujemy slub w przyszlosci a dokladniej w grudniu tego roku, w rosji w sankt petersburgu. i własnie tu pojawia sie pytanie jakich dokumentow potrzebuje? zeby wziac tam slub? i czy ktoras z was juz brala slub w rosji? planujemy wziac slub w polskim konsulacie w petersburgu.

  tatianka / 2012-06-23 22:59:40
 • Dzien dobry!) Jestem bialorusinka, kocham polaka i chcemy sie pobrac) jakie dokumenty musze skladac?

  Swetlana / 2012-06-21 11:13:13
 • Hej ludzie. Doszly do mnie sluchy ze Polki mezatki z obcokrajowcami w UK nie przyczynia sie wiecej do wydania paszportu (wizy) dla swoich mezow obcokrajowcow. Czy to prawda? Jak wiecie cos na ten temat to prosze dajcie znac na maila AgaLaari@interia.pl lub tutaj :) Dzieki i pozdro

  Variatka / 2012-06-12 12:35:05
 • witam,planuje wziac slub w londynie , z obywatelem indii, jakie dokumenty bede potrzebowala ,dodam jeszcze ze chcemy sie pobrac w konsulacie , czyli wziac cywilny slub , i czy bede musiala miec zaliczony kurs przedmalzenski?prosze o odpowiedz

  Żaneta / 2012-05-22 19:11:34
 • mam dziewczynę pochodzącą z Wybrzeża Kości Słoniowej która aktualnie przebywa w Somali w obozie dla uchodżców w Dakharze.Chcemy wziąć ślub ale jak to ugryżć.Ona nie ma paszportu.Czy warto lecieć do Somali i czy tam coś załatwię.Pomóżcie

  wilchelm49 / 2012-04-18 12:44:59
 • prosze ja tez ciebie wez soie przemysl i poznaj go dobrze bo dla mnie to dziwne a co do tego odrazu slub!! powiedz mu tylko ze nigdy niechcesz slubu to odrazu ujzysz jego prawdziwe oblicza moze nie odrazu bo ma jakas nadzieje ze zawsze zmienisz zdanie ale czy dla ciebie slub cos zmieni.pamietaj ze slub zawsze zmienia ale na gorsze bo potem sa juz pewni ze sie ma wiec nie musza sie starac!! moze twoj jest inny ale przeciez to facet a oni tak wlasnie rozumuja \"slub\".prosze cie nie spiesz sie!!pozdrawiam i przepraszam ze tyle krytyki wypisalam ale chce dla ciebie dobrze bo my kobiety musimy sie trzymac razem!!buziaki

  iwona / 2012-03-15 20:59:50
 • salam mam do was prosbe , bo sie pogubilam . jestem w zwiazku z marokanczykiem... Mieszkam w Maroko od ponad roku i radze ci jedno nie bierz z nim slubu dopoki nie pomieszkasz z nim przez pare miesiecy. Nie wydaje ci sie to dziwne ze sie nie spotkaliscie a juz ci to zaproponowal? Sama widze jak wielu mezczyzn czaruje turystki, co poniektorzy maja dobrze opanowana ta sztuke a to wszystko dla wizy! oczywisie nie wszyscy sa zli... jak masz pytania to pisz do mnie

  tubylec / 2012-03-14 19:06:50
 • salam mam do was prosbe , bo sie pogubilam . jestem w zwiazku z marokanczykiem , poznalam go na muslimskim portalu internetowym.od listopada jestesmy w zwiazku, swietnie sie rozumiemy , mieszka aon w rabat- jest regge facetem , gra w malej kapelce,hippiesemjest .jest wykladowca, i cwiczy tek-wando czy jak to sie tam nazywa.codziennie , piszemy , telefonujemy.rozmawiamy przez skype.oficjalnie picze jak bardzo mnie kocha, mam na mysli fb. pali tyton i takie tam inne :) NORMALNY FACET :wiem ze to sa drobne rzeczy, duzo czytalam na temat takich zwiazkow.musze sie przyznac ze sie zakochalam, i nie umiem tego zmienic.TEZ MI MOWI ZE CHCE SIE ZE MNA OZENIC. i ze jemu jest obijetnie gdzie bedziemy mieszkac , byle bysmy byli razem ! i gdzie ja mam z nim mieszkac , obecnie mieszkam w niemczech... wybieram sie tam na wakacje , jade tam z mama, 7-14 dni,bo wtedy jest szk0la gdzie on pracuje jest zamknieta i on ma tez wakacje.to wiem napewno, wiem ze on mieszka w apartamencie , a jego rodzice 250 km dalej,on zaprasza mnie z mama do siebie , ale nie wiem czy powinnam przyjac to zaproszenie ? rozmawialismy na temat slubu i potrzebnych papierow , ale ja nie mam zielonego pojecia .... pomozcie mi prosze bo nie wiem co mam dalej robic ... kocham tego reege faceta ... jestem szczesliwa na sama mysl ze on jest w moim zyciu ... ale po tych wszystkich wpisach internetowch nie wiem , zaczelam sie bac .... i prosze o rade . prosze o kontak

  dziewczyna marokanczyka hippie- reege faceta / 2012-03-12 23:00:22
 • salam mam do was prosbe , bo sie pogubilam . jestem w zwiazku z marokanczykiem , poznalam go na muslimskim portalu internetowym.od listopada jestesmy w zwiazku, swietnie sie rozumiemy , mieszka aon w rabat- jest regge facetem , gra w malej kapelce,hippiesemjest .jest wykladowca, i cwiczy tek-wando czy jak to sie tam nazywa.codziennie , piszemy , telefonujemy.rozmawiamy przez skype.oficjalnie picze jak bardzo mnie kocha, mam na mysli fb. pali tyton i takie tam inne :) NORMALNY FACET :wiem ze to sa drobne rzeczy, duzo czytalam na temat takich zwiazkow.musze sie przyznac ze sie zakochalam, i nie umiem tego zmienic.TEZ MI MOWI ZE CHCE SIE ZE MNA OZENIC. i ze jemu jest obijetnie gdzie bedziemy mieszkac , byle bysmy byli razem ! i gdzie ja mam z nim mieszkac , obecnie mieszkam w niemczech... wybieram sie tam na wakacje , jade tam z mama, 7-14 dni,bo wtedy jest szk0la gdzie on pracuje jest zamknieta i on ma tez wakacje.to wiem napewno, wiem ze on mieszka w apartamencie , a jego rodzice 250 km dalej,on zaprasza mnie z mama do siebie , ale nie wiem czy powinnam przyjac to zaproszenie ? rozmawialismy na temat slubu i potrzebnych papierow , ale ja nie mam zielonego pojecia .... pomozcie mi prosze bo nie wiem co mam dalej robic ... kocham tego reege faceta ... jestem szczesliwa na sama mysl ze on jest w moim zyciu ... ale po tych wszystkich wpisach internetowch nie wiem , zaczelam sie bac .... i prosze o rade . prosze o kontak

  dziewczyna marokanczyka hippie- reege faceta / 2012-03-12 22:59:00
 • @beata Jezeli masz mozliwosc wziac slub za granica, to raczej polecalbym takie rozwiazanie. Moja zona jest Amerykanka i zeby oszczedzic sobie zbednego stresu wzielismy slub cywilny w USA, a w Polsce USC tylko musialo amerykanski akt slubu aprobowac.

  Smoosh / 2012-02-14 23:11:28
 • Witam Panie, Może któraś z Was będzie znała odpowiedź. Planujemy ślub cywilny w Polsce mój narzeczony pochodzi z Indii, szukam informacji albo może wzoru jak powinno wyglądać to zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa i co w nim powinno być napisane. szukałam wszędzie dzwoniłam nawet do USC ale spotkałam sie z nie miłą panią która nie umiała mi odpowiedzieć a na koniec odłożyła słuchawkę

  beata / 2012-01-26 12:49:44
 • witam panie!!!!tak sobie czytam o slubach za granica polki z obcokrajowcem ja mam juz moge powiedziec meza slowaka i wzielismy slub cywilny w anglii bo tam mieszkamy i zadnych dokumentow nie dostarczlismy poszlismy do urzedu stanu cywilnego z paszportami,dowod adressu zamieszkania i tyle.i zaraz ustalilismy date slubu 15 dni dokladnie sie czeka pozdrawiam panie

  krysia / 2012-01-19 21:04:51
 • Ślub z obcokrajowcem w USC jest ważne w jakim kraju dokonujemy przetłumaczenia dokumentów,czy to tłumacz przysięgły z Rosji czy z Polski.

  kasia / 2012-01-19 18:40:28
 • WITAM BASIE!! SLUB JEST ZAWSZE TAKI JAKI SIE ZAPLANUJE.MY WZIELISMY SKROMNY BO ZALEZALO NAM NA CZASIE. BYL TYLKO CYWILNY A POTEM PODROZ. A NA TEMAT TEJ KULTURY TO NAPEWNO JEST LEPSZA JAK NASZA!! BYLAM MILO ZASKOCZONA I NAWET ZAZDROSNA ZE TAK RODZINA POTRAFI SIE RAZEM TRZYMAC U NAS W POLSCE TEGO NIE MA.JA MAM MEZA TEZ MUZULMANINA I UWAZAM ZE TO DOBRY WYBOR.ZA NIC W SWIECIE JUZ BYM NIE CHCIALA POLAKA( bo mialam).SA TO WSPANIALI LUDZIE I DBAJA O SWOJ DOM!! NIE CZYTAJ ZA DUZO BO TAK BYLO ZEMNA ALE DZIS WIEM ZE TO BYL NAJLEPSZY WYBOR W MOIM ZYCIU!! POZDRAWIAM

  yvonn13 / 2011-12-06 22:22:25
 • dziękuje Ci yvonn13 za szybka odp. czy mozesz w skrócie napisac jak wyglada tam slub? wiem ze to smieszne, ale znam rodzine tylko w Niemczech,, nie znam obyczajów, a brat mojego to spoko gosciu choc jest muzelmaninem.. nic nie wiem o tej kulturze, czytam duzo nie zbyt dobrych opinii i zastanawiam sie nad wszystkim.. co bedzie?

  basia / 2011-12-03 02:32:48
 • Droga Basiu niestety jest im bardzo potrzebny ten papier o nie karalnosci. ja nie wiem jak potraktuja ten papier skoro jestes karana ale zawsze sa jakies kompromisy dotyczace takiej sprawy. niech twoj przyszly maz dowie sie moze bedzie potrzebny dodatkowy jakis papier ktory ta sprawe wyjasni. pozdrawiam

  yvonn13 / 2011-12-01 12:11:27
 • czy potrzebne mi jest zasiadczenie o niekaralnosc do slubu cywilnego w Kosowie? jestem karana.. co zrobic jesli jest potrzebne?

  basia / 2011-11-30 23:39:13
 • lepiej nie ryzykujcie bo przeciez prawnie on nie jest w polsce wiec moze byc problem.wiem ze sprawa jest delikatna ale moze akurt bedziecie mieli szczescie w tej sprawie ale moja znajoma sobie wlasnie narozrabiala takim podejsciem nie dogranym moze lepiej dokladnie sie w urzedzie miasta dopytac aby uniknac niespodzianek.pozdrawiam

  zosia / 2011-11-15 13:04:30
 • Mam pytanie związane z zawarciem związku małżeńskiego z obcokrajowcem dokładnie z algierczykiem.Mamy jeden problem bo on nie posiada wizy i czy to będzie jakiś problem ze ślubem?Bardzo sie tego obawiam.Chcemy wziąć slub w Kielcach lub w Warszawie.Gdzie bedzie lepiej i czy to bezpieczne?

  aneta / 2011-11-14 21:08:57
 • Regulacje na temat ślubu z obcokrajowcem: poloniawbrazylii.pl/urzedy.html

  Asia / 2011-09-27 01:03:51
 • jeśli chodzi o poświadczenie zameldowania ...chodzi o moje obecne zamieszkanie w Anglii czy też w Polsce ?

  KKKKKK / 2011-09-14 00:19:23
 • Pomocy...mam wyjść za mąż za albańczyka..on jest teraz w albanii, chce go ściągnąć do anglii...chcemy się pobrać w albanii. Nie wiem jak zdobyć dokumenty potrzebne mi do zawarcia związku małżeńskiego? Jak długo trwa załatwianie tego wszystkiego ?

  KKKKKK / 2011-09-14 00:17:19
 • witam, planuje slub z algierczykiem w polsce. czy jesli ma on zameldowanie we francji, to czy moze przyjechac do polski bez wizy?

  enigma / 2011-09-09 15:48:59
 • Wydanie zaswiadczenie o zdolnosci prawnej do zawarcia malzenstwa następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 7 dni od dnia złożenia podania. Zaświadczenie jest ważne przez okres trzech miesięcy od dnia wystawienia. Wydaje je polski Urząd Stanu Cywilnego, właściwy ze względu na ostatnie miejsce zamieszkania danej osoby w Polsce lub konsul - o ile dana osoba wyjechała na stałe z Polski przed ukończeniem 16 roku życia lub nigdy w Polsce nie mieszkała.

  Janusz / 2011-07-06 09:07:18
 • SABIBI. takie zaswiadczenie zostaje wypisane na miejscu mi to zajelo 30 minut

  yvonn13 / 2011-07-06 00:12:37
 • jak dlugo trzeba czekac na zaswiadczenie o zdolnosci prawnej do zawarcia malzenstwa

  sabibi / 2011-06-29 20:28:46
 • chcem wiedziec czy mozna wziac slub cywilny w konsulacie w madrycie z paraglajem bo ja nie jestem pewna

  bernarda / 2011-06-12 15:41:01
 • POMOCY!!! Jestem totalnie zagubiona!Moj nazeczony jest hiszpanem i chcemy wziasc slub konkordatowy w Polsce. tu gdzie mieszkamy nie nalezymy do zadnej parafii a czytalam ze musimy uzyskac jej zgode na slub, nie mamy tez nauk przedmalzeñskich, beda one wazne jesli je zrobimy z ksiedzem hiszpañskim?zaczyna mnie to wszystko przerazac, jak mozna to wszystko pozalatwiac na odleglosc.musiimy dac na zapowiedzi w mojej parafii? prosze niech mi ktos z tym pomoze!

  lilith / 2011-05-19 05:36:41
 • Kochani mam takie pytanie- ja i mój narzyczony(obywatel Bośni i Hercegowiny) chcemy się pobrac latem tego roku, czy jesli on płynnie mówi po Polsku konieczna bedzie obecność tłumacza przysięgłego na ceremoni ślubu? Bradzo prosze o kontakt: madziulenka003@interia.pl. Pozdrawiam,

  Madzia88 / 2011-05-10 13:03:36
 • urbus witam cie bardzo serdecznie. jest to nie stety nie mozliwe poniewaz jest ona w polsce nie legalnie ale tez jest takie wyjscie ze przez ambasade wziasc slub jest wiecej papierkow wiec wiadomo wiecej czasu to potrwa

  yvonn13 / 2011-05-05 20:26:11
 • Witam wszystkich .Planuje zawarcie slubu cywilnego z obywatelka Brazylii w Polsce.Na ta chwile przebywamy w Anglii Wiec jej pobyt jest nielegalny .Czy to jest wogole mozliwe .

  Urbus / 2011-05-04 13:59:15
 • pawle ja moge ci podpowiedziec ze jezeli macie wizy w kraju w ktorym masz legalny pobyt tz ty i twoja kobieta to nie bedzie problemow.potrzebne sa takie dokumenty.akt zupelny urodzenia,zaswiadczenie o niekaralnosci,jezeli ktores z was bylo w zwiazku to akt rozwodowy, zapewnienie o zdolnosci prawnej do zawarcia zwiazku malzenstwa,zaswiadczenie o stalym zameldowaniu i sprawa jasne dowod osobisty i paszport.gbybys potrzebowal pomocy ile moge to ci pomoge wiec pytaj i jak nie wiesz gdzie zdobyc te dokumenty tez smialo pytaj.pozdrawiam i zycze powodzenia

  yvonn13 / 2011-05-03 22:38:49
 • Witam! Chcemy pobrać się z dziewczyną. Ja mam obywatelstwo Ukraińskie, a ona Uzbeckie. Czy możemy zrobić to w Polsce, skoro mieszkamy tutaj od trzech lat? Jeśli tak, to jakie dokumenty oprócz wyżej wymienionych potrzebujemy? Ile czasu musimy czekać? Czy przyspieszy jakoś sprawę to, że ona jest w ciąży?

  Paweł / 2011-04-01 13:50:18
 • Witam, Potrzebuje porady. Jestem z mezczyzna z Mauritusa. chcemy sie pobrac w lipcu. Mieszkamy w Irlandii ,on przebywa tu od trzech lat i ma vize. Slyszelismy,ze tu w Irlandii musimy czekac az pol roku. Jak dlugo trzeba czekac w Polsce na takie slub i czy sa jakies wieksze problemy? Bardzo prosze o odpowiedz.

  Justyna / 2011-03-10 22:09:43
 • Jak juz te wszystkie formalnosci pozalatwiacie i będziecie organizowali wesele w Polsce to my chetnie na nim będziemy tłumaczyć. Więcej informacji na stronie http://www.wesele.polacco.pl

  Tłumaczka weselna / 2011-03-04 10:19:54
 • Witam. Mam dziewczyne z tajlandii, jestesmy razem juz ponad dwa lata, mieszkamy w Anglii i szukamy pomocy w zwiazku z nasza sytuacja, Paula (moja druga polowa) nie ma visy wiec jest w UK nielegalnie, staralismy sie o vize w homeoffise ale powiedzieli nam ze przez to ze ja jestem polakiem musimy sie ubiegac o vize w EEA a nie UK. Myslelismy o malzenstwie ale nie chcielibysmy brac slubu tylko by uzyskac dokumenty, Chcielismy uzbierac pieniadze na normalne tradycyjne polskie wesele ale jesli nie bedziemy mieli innych opcji pobierzemy sie teraz, Jakie mielibysmy opcje? Dziekuje bardzo Patryk

  Patryk / 2011-03-01 10:50:54
 • WITAM!!JAKIE WARUNKI MUSZE SPELNIAC I MOJ PARTNER GDYZ CHCEMY ZAWRZEC ZWIAZEK MALZENSKI W KOSOWIE A JA NIE MAM W POLSCE ADRESU GDYZ MIESZKAM OD 4 LAT W SZWECJI.JAK WYGLADA PROCEDURA ZALATWIENIA TEJ SPRAWY GDYZ POZNIEJ CHCEMY ZOSTAC W SZWECJI.CZY BARDZO ISTOTNY JEST ADRES PIERW W POLSCE?NIE MAM JESZCZE OBYWATELSTWA W SZWECJI.MYSLE ZE DLA ULATWIENIA SPRAWY LEPIEJ NAM WZIASC SLUB W KOSOWIE ALE CZY JA MUSZE MIEC WIZE DO KOSOWA? POSIADAM PASZPORT.BARDZO PROSZE O POMOC W TEJ SPRAWIE I JAK BY NAJLEPIEJ ZALATWIC TA SPRAWE.Z GORY BARDZO DZIEKUJE

  YVONN / 2011-02-01 00:08:57
 • Witam mam zamiar wyjsc za Turka.Slub ma sie odbyc w Urzedzie Stanu Cywilnego w Polsce.Od czego zaczäc??Jakie dokumenty potrzebujemy zeby dobrze poszlo?On ma obywatelstwo tureckie,ja polskie alemiejsce zamieszkania w Niemczech....

  Justi / 2011-01-18 23:25:18
 • Witam.Planujemy ślub z moim narzeczonym on jest anglikiem.Ślub chcemy w Polsce tylko kościelny jakich dokumentów potrzebuje mój narzeczony. Jeśli ktoś wie czekam na odpowiedz ...

  Basia / 2011-01-18 12:57:30
 • Pomocy!Okolo 5 lat temu wzielam slub z obcokrajowcem ( na Cyprze). Po powrocie do kraju poszlam do USC by go zarejestrowac i pani mi powiedziala ze musze miec tlumaczenie przysiegle i orginal aktu urodzenia malzonka.kiedy go o tym poinformowalam obiecal, ze szybko mi przysle, jednak dokumentu nie otrzymalam.Po kilku rozmowach z moim \"malzonkiem\" nasz kontakt sie urwal,jego nr telefonu nie odpowiadal i zmienil rowniez adres zamieszkania. Sprawa poszla u mnie w zapomnienie az do momentu kiedy moj obecny partner poprosil mnie o reke. Czy mozecie mi pomoc i pokierowac co dalej mam zrobic?? Prosze!!! jestem zrozpaczona

  basia / 2010-12-24 23:22:38
 • potrzebuje porady w sprawie slubu za kase,,,,,,,czy przywileje ktore teraz mam ,,alimenty,rodzinne na dzieci,,,to mi przepadnie?

  ja / 2010-11-17 07:53:51
 • witam wszystkich,chce wziasc slub z rosjanka w polsce,jesli ktos wie jak to sie ma w praktyce-lub byl w podobnej sytuacji i moze pomoc z gory dziekuje

  rafik / 2010-09-30 23:18:22
 • Jeżeli ktokolwiek tak jak ja będzie brał ślub z Portugalczykiem to nie ma żadnych komplikacji. Byłam dziś w USC i jedynie co musi mój narzeczony złożyć to akt urodzenia oraz dokument prawny orzekający o zezwoleniu na ślub( wszystko musi być przetłumaczone na język polski u tłumacza przysięgłego)Powodzenia ;-))

  kasiaportimao / 2010-07-20 18:38:00
 • hej olaaa.. czy mozemy sie jakos skontaktowac, moj narzeczony rowniez jest z Mauritiusa i ja potrzebuje takze kilku informacji..

  magdala / 2010-07-20 17:30:25
 • mam pytanie. Mój narzeczony jest mieszkańcem Mauritiusu. Jakie dokumenty oprócz wymienionych powinien załatwić? orientuje się ktoś w tym? bo ja już się pogubiłam w tych kruczkach formalnych...

  olaaa / 2010-07-11 21:53:48
 • Czy może ktoś wie jaki są potrzebne dokumenty oprócz tych wymienionych powyżej aby pobrać sie z obywatelką ukraiiny??

  Daniel / 2010-07-05 17:24:42
 • planje ślub cywilny z moim narzeczonym który jest portugalczykiem. jakie dokumenty są mu potrzebne do zawarcia związku w Polsce? dziekuję za odpowiedz

  kasiaportimao / 2010-06-14 16:11:13
 • witam wszystkich.mam pewnien problem i prosze o pomoc.czy ktos z was wie czy mozna zawrzec slub koscielny w USA biorac pod uwage ze ja i moj nazeczony jestesmy Polakami.Marzy nam sie slub na Hawajach a ze tam mozna wziasc tylko cywilny to pomyslelismy ze jest nie dalego z tamtad do Miami i mooze tam by sie udalo z koscielnym.jesli ktos cos wie na ten temat bede bardzo wdzieczna.Pozdrawiam wszystkich forumowiczow;)

  alex / 2010-05-20 10:44:51
 • Moj narzeczony jest serbem,chcmy wziosc slub w Polsce,jakie musi On miec dokument i ile po slubie bedzie tszeba czekac na obywatelstwo.Jak ktos wie to prosze napiszcie

  Iwona / 2010-05-14 16:55:23
 • proszę o radę: planuję zawarcie ślubu cywinego z obywatelką Francji. w chwili obecnej mieszka i jest zameldowana czasowo w Berlinie. Czy możemy się pobrac we Francji? jakie potrzebujemy dokładnie dokumenty? co z obywatelstwem? przypadku narodzin dzecka, co z obywatelstwem?

  ja / 2010-04-03 22:28:43
 • chce zawrzec zwiazek malrzenski w kosciele z peruwianczykiem....moze ktos wie jakie dokumenty potrzebujemy,dziekuje

  ewelina / 2010-03-23 11:36:50
 • 1 - trzeba przetłumaczyć akt urodzenia przyszłej zony u tłumacza przysięgłego 2 -przyszły mąż bierze odpis z aktu urodzenia 3-z tym tłumaczeniem, paszportem i dokumentami męża ona idzie do konsulatu RF i bierze tam zaświadczenie ze nie jest zamężna w RF (trzeba wypełnić wniosek), kosztuje niedrogo 4-z zaświadczeniem, tłumaczeniem aktu urodzenia przyszłej zony i odpisem z aktu urodzenia prz. męża razem idą do USC i skladają wniosek, placa za znaczki skarbowe. Chyba tyle

  maja / 2010-02-23 20:33:31
 • Witam! Jakie potrzebne są dokumenty i jak przebiega procedura ślubu konkordatowego z obywatelką Ukrainy. Chodzi mi konkretnie o kolejność załatwiania formalności w naszych urzędach.

  Arkadiusz / 2010-02-23 20:20:45
 • Mam pytanie związane z zawarciem związku malżeńskiego z obcokrajowcem dokładnie z Filipińczykiem, który mieszka obecnie w Wielkiej Brytani. Zastanawiam się czy lepszym dla nas rozwiazaniem było by zawrcie związku małżeńskiego w Wielkiej Brytani czy Polsce, czy stanowi to jakąś istotną róznicę ze względów prawnych dla potrzeby uzyskania dla mojego narzeczonego stałego pobytu na Wyspach. Poza tym do jakich placówek powinniśmy się udać w celu załatwienia wszelkich niezbędnych formalności. Proszeę o odpowiedź na moje pytanie, w celu rozwiania moich watpliwości.

  renia / 2009-11-24 21:38:05
 • Jakie dokumenty są potrzebne i jak przebiegają procedury w momencie kiedy chce się wziąć ślub w Polsce z obywatelem USA? Ile to trwa mniej więcej do jakich urzędów musimy się udać? Chcemy wziąć ślub kościelny czy nadal musimy iść do urzędu stanu cywilnego?

  kasia / 2009-10-10 11:34:05
 • jakie dokumenty trzeba przedstawic i jakie warunki spelnic aby zawrzec zwiazek malzenski w Tajlandii z obywatelem tego kraju. Zostawilam tam swojego narzeczonego a coroczne odwiedziny nie rozwiazuja niczego. Jak i gdzie latwiej mozemy sie pobrac aby nie zbankrutowac na same przeloty i czy to prawda ze rzad Tajlandii wymaga od obcokrajowca horendalnie wysokiego zabezpieczenia w banku. A co w przypadku kiedy zyjemy ze skromnych zarobkow. Bardzo bede wdzieczna

  katrin / 2009-09-04 15:41:42
 • wiekszosc informacji nt. slubu z obcokrajowcem ogranicza sie do slubu w urzedzie. chyba nikt nie bierze pod uwage, ze niektorzy moga chciec sie pobrac w kosciele... i dlatego bardzo trudno dowiedziec sie czegokolwiek. jak wyglada sprawa z dokumentami z parafii zagranicznej, gdzie mozna odbyc nauki przedmalzenskie, zeby byly wazne w Polsce (jesli narzeczony nie mowi po polsku), czy zapowiedzi (tak jak w przypadku Polski) musza byc wywieszone w parafii zagranica (czy nie trwa to dluzej?) itp. Za wszelkie informacje bede wdzieczna.

  kinga / 2009-08-06 13:59:57
 • moj narzyczony jest irlandczykiem chcemy wziasc slub koscielny w polsce jakich dokumentow potrzebujemy dziekuje

  karolcia / 2009-06-23 23:16:27
 • Jak to jest nie legalnie? Pewnie Ci powiedzial ze mozecie byc razem tylko jak wezmiecie slub? Niech poszuka innej metody na pobyt legalny, a Ty wyjdziesz za niego za maz jak nie bedzie to sprawa byc albo nie byc. Zapytaj sie rodzicow co Ci radza.

  Marta / 2009-06-09 13:26:19
 • mam nietypowe pytanie, spotykam sie z chlopakiem prawie lata,planujemy sie poprac, tylko jest pewien problem...ma obywatelstwo kamerunskie i przebywa na terenie kraju nielegalnie.Dodam, ze jestesmy w Londynie...Czy jesli sie pobiezemy bedzie mogl legalnie przebywac na terenie Anglii? I czy wydzaza mu wszystkie potrzebne papiery do zawarcia zwiazku w ambasadzie? Nie mam pojecia co robic...:|

  Beata / 2009-02-22 22:57:53
Napisz nowy komentarz

autor

email

treść

informuj mnie o odpowiedziach


kod

| KONTAKT| KOMIS| OFERTY| MAPA STRONY | REKLAMA

INFO-WESELE.pl Zapraszamy do czytania artykułów ,przeglądania ofert firm weselnych Restauracje, Catering, Ślub, Porady ślubne i weselne Portal Ślubny. Zobacz także wirtualny organizator wesel który pomoże wam zapanować nad organizacją wesela.