Strona główna portalu info wesele

WIRTUALNY ORGANIZATOR ŚLUBU

GALERIA ŚLUBNA

KOMIS ŚLUBNY| OFERTY FIRM | DOŁADOWANIE TELEFONÓW GSM DOWOLNĄ KWOTĄ

Witamy na portalu info-wesele.pl

Tutaj dowiesz się wszystkiego o organizacji wesela. Zachęcamy do wypróbowania naszego wirtualnego organizera, za pomocą którego można dopilnować wszystkiego i być pewnym, że o niczym się nie zapomni, oraz że wszystko będzie przygotowane tak dobrze, jak tylko to możliwe.

Ślub z innowiercą

Istnieje możliwość zawarcia związku małżeńskiego dwóch osób innej wiary.

Kościół rzymskokatolicki dopuszcza taką możliwość, pod warunkiem zgody biskupa, zwanej dyspensą. Występuje się o nią za pośrednictwem proboszcza właściwej parafii, oświadczając, iż zrobi się wszystko, by dzieci narodzone z zawieranego związku wychować po katolicku.

Judaizm


Religia nie dopuszcza małżeństw mieszanych. Jedynym odstępstwm jest jest ślub w amerykańskiej synagodze reformowanej.

Kościół prawosławny


Dopuszczane są małżeństwa w obrębie religii chrześcijańskiej. Osoba spoza religii prawosławnej musi przedstawić akt chrztu oraz pozowlenie od swojego biskupa.

Kościół ewangelicko - augsburski


Podobne wymagania jak w powyżśżym, jednak dla Ewangelików małżeństwo nie jest sakramentem, dlatego istnieje większa swoboda.

Kościół rzymsko-katolicki


Katolik musi dostać dyspensę od biskupa, o którą stara się proboszcz. Dodatkowo musi oświadczyć, że nie odsunie się od wiary i spróbuje wychować dzieci po katolicku.

Ślub mieszany nie powinien odbywać się na mszy świętej. Słowa przysięgi określone są przez Świętej księgi. Osoba niewierząca pomija słowa: "Tak mi,Panie Boże, dopomóż".


poprzednia strona

Komentarze


Napisz nowy komentarz

autor

email

treść

informuj mnie o odpowiedziach


kod

| KONTAKT| KOMIS| OFERTY| MAPA STRONY | REKLAMA

INFO-WESELE.pl Zapraszamy do czytania artykułów ,przeglądania ofert firm weselnych Restauracje, Catering, Ślub, Porady ślubne i weselne Portal Ślubny. Zobacz także wirtualny organizator wesel który pomoże wam zapanować nad organizacją wesela.