Strona główna portalu info wesele

WIRTUALNY ORGANIZATOR ŚLUBU

GALERIA ŚLUBNA

KOMIS ŚLUBNY| OFERTY FIRM | DOŁADOWANIE TELEFONÓW GSM DOWOLNĄ KWOTĄ

Witamy na portalu info-wesele.pl

Tutaj dowiesz się wszystkiego o organizacji wesela. Zachęcamy do wypróbowania naszego wirtualnego organizera, za pomocą którego można dopilnować wszystkiego i być pewnym, że o niczym się nie zapomni, oraz że wszystko będzie przygotowane tak dobrze, jak tylko to możliwe.

Pierścionki zaręczynowe

PIERŚCIONKI ZARĘCZYNOWE

W ten jeden dzień - narzeczony wręcza Swojej Wybrance pierścionek ! Robi to jeszcze przed ślubem wierząc że blask i piękno tego pierścionka - podkreślą wielkość uczucia i wielkość chwili od której zaczyna się wspólna droga w przyszłość. Narzeczony wybierając pierścionek zaręczynowy chce by przez lata wspólnego życia pokazywał i przypominał On piękno okresu wzajemnego poznawania i "pierwszej" MIŁOŚCI.

Zapraszamy do naszego sklepu on-line gdzie możecie zobaczyć ciekawe wzory pierścionków zaręczynowych jak i zamówić je bezpośrednio przez stronę ! Zobacz teraz

1) W Polsce było przyjęte nosić pierścionek na serdecznym palcu prawej ręki. Na ten sam palec zakładało się później obrączkę.


Jednakże wiele Pań ze względów praktycznych po ceremonii ślubnej i założeniu obrączek przenosiło go na lewą dłoń, co nieraz wiąże się z dokonaniem zmiany rozmiaru. Postępują tak dlatego że biżuteria noszona razem z obrączką o wiele szybciej się niszczy.


Dlatego ostatnio coraz częściej jest popularny pogląd że pierścionek należy wybierać na serdeczny palec lewej dłoni, aby przed ślubem uniknąć potrzeby ponownego dopasowywania rozmiaru.

Jest to praktyczne, a zarazem symboliczne - pierścionek zaręczynowy znajduje się na ręce od strony serca :).

2) Jeżeli nie znasz rozmiaru palca Swojej wybranki, a nie chcesz aby wiedziała o dokonywanym przez Ciebie zakupie wymyśl jakąś specjalną okazję (egzamin, ważne spotkanie, czy podpisanie korzystnej umowy) i poproś o podarowanie Ci noszonego przez Nią na serdecznym palcu pierścionka - na szczęście. Jeżeli będzie się wzbraniała mówiąc że jest do niego bardzo przywiązana poproś o wypożyczenie go chociaż na parę godzin - u jubilera z posiadanego pierścionka można skopiować potrzebny rozmiar. Jeżeli nie zdajesz żadnego egzaminu - musisz wymyślić inny sposób!

3) Już wiesz w jakim rozmiarze pierścionek będzie potrzebny teraz musisz wybrać odpowiedni fason. Wzorów pierścionków jest ogromna ilość , lecz modele proste z jednym kamieniem, lub tzw. karmazycje posiadające szereg drobnych "oczek" są wzorami nieprzemijającymi zawsze znajdującymi swoich zwolenników.
4) Musisz jeszcze dobrać najbardziej odpowiadający kamień. Najczęściej w pierścionkach zaręczynowych stosuje się diamenty i inne kamienie szlachetne. Według wierzeń kamienie szlachetne mają różne właściwości i moce które pomagają uporządkować i częściowo zaplanować naszą przyszłość.


- Diament - uznawany za święty kamień któremu patronuje słońce-najpotężniejsza i niezniszczalna siła. Stoi na straży wierności i nierozerwalności związku, gdyż sam czysty nie znosi obłudy. Jest najtwardszym istniejącym na Ziemi minerałem.


- Szafir - według wierzeń wschodnich symbol zaklętej mądrości i skarbnica wiedzy wszelakiej. Kamień magiczny czarnoksiężników i wróżbitów. Ma chronić przed nędzą, ślepotą i ukąszeniem węża. Jest wspaniałym kamieniem dla wszystkich którzy chcą uczynić swój związek mocnym i partnerskim.


- Rubin - najczęściej występujący w kolorze czerwonym. Jest symbolem siły witalnej i walki a zarazem namiętności miłości i rozkoszy-to barwa życia, młodości i trwałości uczuć. W przeszłości polecany młodym małżonkom by uchronić ich od zdrady i poniżenia.


- Szmaragd - jego zielona barwa wpływa kojąco, wzmacnia nerwy, łagodzi podrażnienia.

Działa również leczniczo na narządy wzroku - co zostało naukowo udokumentowane. To kamień "miły Bogu i ludziom".

5) Kupując pierścionek z brylantem sprawdź czy zostanie dołączony do niego certyfikat z opisem wyrobu oraz kamienia, a czy sam wyrób posiada oznaczenia probiercze. U sprzedawcy zagwarantuj sobie możliwość ewentualnej zmiany rozmiaru. Najlepiej niech na paragonie zaznaczy o ile rozmiarów można zakupiony u niego pierścionek powiększyć, lub pomniejszyć. A o ile ta usługa jest bezpłatna do kiedy będzie Ci przysługiwała bezpłatna korekta rozmiarów.

6) Jeżeli uważasz że samodzielny wybór pierścionka zaręczynowego jest zbyt uciążliwy i rodzi zbyt wielkie ryzyko nietrafienia w gust narzeczonej, zaproś Ją na zakupy - wspólnie dokonacie na pewno korzystniejszego wyboru.

 


poprzednia strona

Komentarze


Napisz nowy komentarz

autor

email

treść

informuj mnie o odpowiedziach


kod

| KONTAKT| KOMIS| OFERTY| MAPA STRONY | REKLAMA

INFO-WESELE.pl Zapraszamy do czytania artykułów ,przeglądania ofert firm weselnych Restauracje, Catering, Ślub, Porady ślubne i weselne Portal Ślubny. Zobacz także wirtualny organizator wesel który pomoże wam zapanować nad organizacją wesela.