Strona główna portalu info wesele

WIRTUALNY ORGANIZATOR ŚLUBU

GALERIA ŚLUBNA

KOMIS ŚLUBNY| OFERTY FIRM | DOŁADOWANIE TELEFONÓW GSM DOWOLNĄ KWOTĄ

Witamy na portalu info-wesele.pl

Tutaj dowiesz się wszystkiego o organizacji wesela. Zachęcamy do wypróbowania naszego wirtualnego organizera, za pomocą którego można dopilnować wszystkiego i być pewnym, że o niczym się nie zapomni, oraz że wszystko będzie przygotowane tak dobrze, jak tylko to możliwe.

Obrączki ślubne

Obrączki ślubne

To symbol ślubu, pamiątka która od ślubu bedzie zawsze Wam towarzyszyć dlatego dobrzej jeżeli to będzie przemyslany wybór.

Mogą Państwo na naszym portalu zamówić obrączki naszej współpracy ze znaną firmą jubilerską Wec która od ponad 10 lat zajmuje się sprzedaża biżuterii. Gwarantujemy iż zamówione produkty są najwyższej jakości wygladające jeszcze lepiej niż na zdjęciach.

Przejdź do sklepu ->

Czym kierować się przy wyborze obrączek ślubnych ?

Wywiad z właścicielami firmy WĘC-Twój Jubiler przeprowadzony dla "Suflera Młodej Pary"

Sufler Młodej Pary:
Czy mogliby Panowie doradzić osobom chcącym wybrać dobre obrączki ślubne, na co przy wyborze powinni zwrócić szczególną uwagę ?
Węc - Twój Jubiler.
Pytaniem podstawowym jest zapewne - czym kierować się przy wyborze biżuterii ślubnej?
Mówiąc o biżuterii ślubnej mamy na myśli przede wszystkim obrączki i może na nich dzisiaj się skupimy. Otóż obrączki są biżuterią w stosunku do której kierujemy trochę inne wymagania niż w przypadku zwykłej biżuterii.

S: Co to znaczy?
W: Złoto jest metalem miękkim. Większość biżuterii pełni zdobniczą funkcję - ma służyć podkreśleniu piękna, stylu czy cech charakteru osoby, która ją użytkuje. Z tego powodu podczas projektowania i wykonywania biżuterii na pierwszym planie stawia się względy estetyczne i wizualne. W następnej kolejności zwraca się uwagę na jej (biżuterii) praktyczność i trwałość! Przy tworzeniu obrączek kolejność ta wygląda nieco inaczej. Z założenia są noszone na co dzień i mają służyć wiele lat. Z tego powodu muszą oznaczać się o wiele większą trwałością i praktycznością w użytkowaniu.

S: Co w takim razie powinna zrobić para chcąca mieć obrączki trwałe i wykonane np. z dwóch kolorów złota?
W: Jeżeli zdecydujecie się na obrączki z dwóch kolorów złota, musicie się liczyć z tym, że w przyszłości przy każdej korekcie rozmiaru będzie podejmowane ryzyko ich uszkodzenia.
Po prostu dwa kolory złota można powiększać jedynie przez rozciąganie. W związku z tym wewnątrz obrączek powstają olbrzymie naprężenia, które w niektórych przypadkach mogą spowodować pęknięcie wyrobu.
Trzeba również wiedzieć, że każda korekta rozmiaru obrączek, nawet jeżeli nie nastąpi pęknięcie, może powodować ich delikatną deformację.

S: A jeżeli dodatkowo zażyczyliby sobie na nich wzór?
W: Wtedy niestety niezbędny jest kompromis. Możecie mieć obrączki jakie Wam się podobają z tym, że dokonując wyboru powinniście zdawać sobie sprawę z konsekwencji na przyszłość decyzji, którą podejmiecie.
Dzięki świadomości zalet i wad jakie posiadają obrączki przez Was wybrane w przyszłości unika się niekiedy niemiłego rozczarowania.
Pewne jest jedno przy obrączkach z jednego koloru złota, grawerowanych na zewnątrz należy wybrać bezwzględnie obrączki bezszwowe. Niestety zewnętrzny wzór na nich będzie się ścierał i nawet najżarliwsze obiecywania sprzedawcy że “ten wzór się nie zetrze” tego nie zmienią. Może świadczyć to jedynie o jego ignorancji lub o chęci wprowadzenia klienta w błąd.

S: Jak się ustrzec przed takim postępowaniem sprzedawców?
W: Jak przy każdym zakupie należy porównać kilka ofert. Rzetelna firma potrafi nam wyjaśnić różnicę pomiędzy poszczególnymi modelami, ich zalety, ale również problemy które mogą się pojawić podczas ich użytkowania.

S: A jeżeli chcemy obrączki z białego złota ?
W: Określenie "białe złoto" jest nazwą handlową. W rzeczywistości barwa "białego złota" jest szara z lekkim zabarwieniem żółci. Jeżeli w noszonym wyrobie chcemy uzyskać barwę białą -metaliczną, staje się niestety niezbędne nałożenie na wyrób warstwy rodu. Jego powłoka jest trwała na odbarwienia chemiczne, jak również u większości osób nie powoduje uczuleń i zmian alergicznych. Jednakże rod się ściera i po pewnym czasie zewnętrzna warstwa obrączki staje się szara. Ze względu na wysokie koszty powtórne nałożenie rodu jest nieopłacalne. Można również wyrób wypolerować i pozostać przy kolorze szarym metalicznym (lekko żółtawym).

S: Dobrze. Kupiliśmy już obrączki i nagle okazuje się, że przed ślubem palce nam napuchły! Co wtedy zrobić?
W: Niestety często się zdarza, że pod wpływem stresu czy dużej zmiany temperatur palce puchną i obrączki nie chcą na nie wejść! Na szczęście nie jesteśmy już skazani ma bieganie po mieście i szukanie złotnika, który by nami zmienił rozmiary. Teraz każda szanująca się firma jubilerska przy zakupie obrączek zagwarantuje nam pisemnie bezpłatną korektę rozmiaru co najmniej do dnia ślubu, a niektóre nawet dłużej - tak abyśmy mogli przyzwyczaić się do nowej biżuterii.
Pamiętajmy jednak, że podstawą jest dobre zmierzenie rozmiaru, gdyż każda korekta, zwłaszcza w obrączkach grawerowanych i łączonych z kolorów, prowadzi niestety do pewnej deformacji!
Jest to nieunikniony efekt naprężeń występujących wewnątrz ściskanego lub rozszerzanego materiału z którego została wykonana obrączka.

S. Dziękujemy za rozmowę.
Mamy nadzieję, że dzięki tym kilku wyjaśnieniom wybór obrączek okaże się prostym i przyjemnym zajęciem.

 

KUP OBRĄCZKI NIE WYCHODZĄC Z DOMU !

Dostawa do domu i koszty dostawy

Przy każdym produkcie podany jest orientacyjny czas realizacji zamówienia. Liczone są wyłącznie dni pracujace, bez świat i dni ustawowo wolnych od pracy.

Jeśli przykładowo wynosi ona 14 dni, te 14 dni zaczyna liczyć się od momentu potwierdzenia zamówienia, czyli :

- wpływu przelewu na nasze konto będącego pełną zapłatą za zamówienie lub zaliczką

- pozytywnej autoryzacji karty płatniczej.

Czas dostawy

Codziennie od poniedziałku do piątku po godz 16 kurier odbiera wszystkie przesyłki zaplanowane do wysłania na ten dzień. Przesyłki są doręczane w następnym dniu roboczym pod wskazany przez Klienta w zamówieniu adres.

Poniżej kilka przykładowych wzorów obączek ślubnych.ZOBACZ CAŁĄ KOLEKCJĘ !

 

Kiedy zamawiać obrączki ?

 

Najlepiej już ok. 3-mce przed ślubem.

Jednak zamówienia obrączek nie przekładajmy na później niż 6 tygodni przed uroczystością.

Z pewnością decyzja o wyborze obrączek jest bardzo ważna, gdyż bez względu na porę roku i pogodę będą one na Waszych dłoniach.

Czasem lepiej zapłacić trochę więcej i wybrać te które się bardziej podobają i są dla Was najlepsze, niż później przez wiele lat żałować złego wyboru.

Te pierwsze obrączki, pobłogosławione i założone sobie nawzajem na dłonie zawsze będą cieszyły się Waszym sentymentem, a napisy wykonane wewnątrz będą przywoływały ten wspaniały dzień sakramentalnego "TAK".

Decyzja, którą podejmiecie przy TYM wyborze z pewnością będzie słuszna, gdyż tylko WY możecie ocenić własny gust i określić swe potrzeby.

 

PAMIĘTAJCIE !
obrączki eleganckie wcale nie muszą być drogie (choć tanie pewnie też nie będą :)!


poprzednia strona

Komentarze


lista komentarzy

  • Ja tam mam srebrne i jest ok.

    ank / 2012-09-27 06:37:44
  • A co mówicie o srebrnych obrączkach, trzeba drogiego złota żeby było jak trzeba ?

    miki / 2009-10-26 21:01:36
Napisz nowy komentarz

autor

email

treść

informuj mnie o odpowiedziach


kod

| KONTAKT| KOMIS| OFERTY| MAPA STRONY | REKLAMA

INFO-WESELE.pl Zapraszamy do czytania artykułów ,przeglądania ofert firm weselnych Restauracje, Catering, Ślub, Porady ślubne i weselne Portal Ślubny. Zobacz także wirtualny organizator wesel który pomoże wam zapanować nad organizacją wesela.